Brighton produžuje impresivno trčanje u Blackburnu kako bi se vratio na vrh

Shane Duffy postigao je golmana Blackburna, Jasona Steelea, po četvrti put ove godine u ligi, iako su prethodna tri došla kada je bio branitelj Blackburna u obliku vlastitih golova, prije nego Dale Stephens i zamjena Glenna Murray je postigao pogodak u drugom poluvremenu. Stourbridge je stigao do trećeg kola FA kupa prvi put s pobjedom u Northamptonu. Posjet Magpiesa Wiganu u srijedu.

Dok je Hughtonova strana sastavila impresivan niz koji se proteže do njihovog posljednjeg poraza u ligi 10. rujna, on se slaže s onima koji vjeruju da je sjeveroistočni klub izgleda predodređen za trenutni povratak u Premier ligu.

“Mogu to razumjeti i vjerojatno bih rekao istu stvar o Newcastleu”, rekao je bivši menadžer Magpiesa. “To je zbog momčadi koju su dobili, nisam vidio momčad kao jaka kao što su oni dobili.”Razumno sam siguran da ćemo mi, ili bilo tko, moći ostati blizu njih, stavit će se u vrlo dobru poziciju.

Newcastle može ponovno osvojiti vodstvo pobjedom na Wiganu u srijedu navečer.

“Bili smo daleko najopasniji tim, imali smo najbolje šanse. Pustili smo ih u posjed, ali smo znali da nas ne može povrijediti. Pokušavamo postaviti standard visoke i ako želite biti dobar tim dobit ćete razočaranja. Najbolje ekipe reagiraju odmah i mi smo vrlo dosljedni s tim. Oni su vrlo dobra momčad i ograničili smo ih na gotovo ništa. ”

Carlos Carvalhal, voditelj srijede, rekao je:“ Dopustite mi da čestitam svojim igračima, kako su igrali igru ​​- oni su to učinili. fantastičan posao. Drugo, dopustite mi da vam kažem da je ovaj tim Barnsleya vrlo težak protivnik.Oni su posebni; oni su vrlo, vrlo opasni.

“Što više poštujem što mogu govoriti o Barnsleyu, to je jedan od prvih puta kada sam promijenio sustav – danas smo igrali drugačije jer moramo kontrolirati blokirati ih. Bilo je važno blokirati ih jer se igraju s dva napadača. Mislim da smo se dobro pripremili. Sretan sam što moja momčad vrlo dobro razumije trenutke u igri.

Owlsi su iznad Birmingham Cityja na golu razliku nakon 2-1 domaće pobjede protiv Ipswich Towna. Njihov menadžer, Mick McCarthy, bio je vrlo kritičan prema sucu.Gosti su zaostajali za 43-minutnom kaznom Claytona Donaldsona prije nego što je Michael Morrison dodao sekunde ubrzo nakon pauze.

Ipswich je povukao gol s 20 minuta za prolazak kroz Adam Webster, a McCarthy je osjetio kako je njegova strana bila demantirali su legitimni ekvilajzer od strane dužnosnika kako bi dodatno pogoršali njegovo raspoloženje nakon samo tri pobjede u 14 utakmica lige. “Drugi cilj Birminghama bio je sramota”, rekao je.

“Kazna je također došla iz ugla i mislio sam da imamo potpuno legitiman cilj kasno u igri. Sudac je dao faul protiv Christophe Berra koji se vratio u Ryan Shottona koji nije skočio. Ali to je tipično za ono što se događa ove sezone. Nismo se loše igrali i zaslužili smo nešto od utakmice. ”Steve Bruce optužio je svoju vilu da“ ne stavlja čizme ”.Posjetitelji su jedva zabilježili udarac na gol, a njihov je menadžer rekao: “Mogu prihvatiti dobivanje udarca, ono što ne mogu prihvatiti je da igrači ne stavljaju čizme, a ne pojavljuju se. Nismo se dovoljno bavili loptom ili bez nje i dobili smo upravo ono što smo zaslužili od igre – ništa. ”David Wagner pozdravio je“ borbeni duh ”Huddersfield Towna dok su se borili da odjuri Burton Albion 1 -0. Nahki Wells u 85. minuti, nakon što je Christopher Schindler krenuo set-setom natrag preko kaznenog prostora, osigurao je tri boda na kraju manje uvjerljivog nastupa iz Yorkshireske promocije-jurnjava.

“Možemo biti vrlo sretni zbog tri točke”, rekao je Wagner. “Prije utakmice smo sami sebi rekli da moramo pokazati različite stavove možda danas protiv Burtona.Znali smo da će borbeni duh i radni stav biti vrlo važni danas i to je ono što su pokazali.

“Ofenzivna izvedba danas nije bila naša najbolja, ali to nije bila najvažnija stvar.” Dean Smith, menadžer Brentforda, priznao je da postoji veliki dio dobre sreće oko cilja Maximea Colina koji je riješio otvoreni meč na Ashton Gateu, gdje su Bristol City pobijedili 1: 0. Veznjak je odustao od 69-tog minuta, odbijajući Romaine Sawyersove iz vatrenog oružja prema pogrešnom gradskom zamjenskom golmanu Ivanu Lučiću.

“Mislim da je lopta otišla s Maximeove stražnjice”, rekao je Smith. , s osmijehom. “Ponekad vam treba malo sreće da biste zabilježili pobjede u prvenstvu i on će poželjeti gol, iako je to bio fantastičan udarac Romaine. Bila je to teška noć za nas.Igra je završavala sa šansama za obje strane. Izvlačenje bi bio dobar rezultat, ali uspjeli smo preći liniju. “

Govor na poluvremenu Neila Warnocka potaknuo je Cardiff City na kasnu pobjedu od 2: 1 protiv njihovih suparnika Wolverhampton Wanderers. , Golovi Matta Connollyja i Anthonyja Pilkingtona u drugom poluvremenu završili su preokret kako bi podigli Bluebirdse iz zone za odustajanje od prvenstva.

Pratili su se nakon pauze nakon što je Ben Amos u drugoj minuti dao prednost vukovima Vratar Cardiffa nije uspio pobijediti Matta Dohertyja s divljeg vožnje s udaljenosti. No, oduševljeni Warnock je rekao: „Osjećali smo se malo zao zbog sebe. Iza nas je bila pogreška vratara.

“Trebalo nam je 10, 15 minuta nakon što smo mogli izgubiti utakmicu.”Upravo sam im rekao ‘prestati se sažaliti, oni su tu da bi ih pobijedili i ako igramo u drugom poluvremenu, možemo pobijediti u igri’. To je bila poruka. ”

U Craven Cottageu Fulham se usprotivio golu prema dolje za pobjedu 2-1. Joe Newell je iznenadio vodstvo Rotherhama, ali Stefan Johansen i Floyd Ayite pogodili su obje strane poluvremena za Fulham, za koje je Chris Martin također imao kaznu koju je spasio Lewis Price.